Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Cu cat timp inainte trebuie anuntat,in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Cu cat timp inainte trebuie anuntat,in scris, un angajat ...

Buna ziua, Cu cat timp inainte trebuie anuntat,in scris, un angajat de decizia de desfiintare a postului?
In principiu, instiintarea de preaviz se comunica cu cel putin 20 de zile lucratoare inainte de data incetarii c.i.m.
Cornel Vasile, Consilier juridic