Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetarea CIM fara acordul meu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetarea CIM fara acordul meu

Buna ziua, angajatorul meu m-a anuntat ca nu mai are nevoie de serviciile mele si ca trebuie sa incetam colaborarea. I-am comunicat ca as vrea sa intru in somaj si a ramas sa se intereseze la contabilitate de aceasta optiune. Ziua urmatoare m-a chemat sa imi semnez lichidarea, ei au inaintat deja actele pentru incetarea contractului pe care l-au inchieiat cu art 55 lit B, fara acordul si semnatura mea. Ce pot face?Va multumesc
Cornel Vasile, Consilier juridic
Sa contestati in instanta decizia de incetare a c.i.m. ...
Și ce se poate obține?
Anularea deciziei de incetarea si plata unor despagubiri.