Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cand se pot face completari, la masa succesorala?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cand se pot face completari, la masa succesorala?

In cazul in care dezbaterea succesiunii se face in instanta, iar unul dintre mostenitori doreste sa faca completari la masa succesorala, cand poate face asta?
Cererea de completare a masei succesorale se poate face oricind in timpul procesului pina la inchiderea dezbaterilor(acordarea cuvintului pentru IAP)
top dan a scris:

Cererea de completare a masei succesorale se poate face oricind in timpul procesului pina la inchiderea dezbaterilor(acordarea cuvintului pentru IAP)

Am inteles, va multumesc pentru raspuns.
Care este articolul din Codul civil care prevede completarea masei succesorale?
673 indice 7 Cpc..care-i SI O EXCEPTIE de la principiul unanimaitatii din codul civil in materie de partaj
Multumesc mult.