Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Daca este obligatoriu, sau nu ?
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Daca este obligatoriu, sau nu ?

1. Functionari puublici din AJOFM trebuie sa poarte intrun loc usor vizibil un ecuson cu numele si functia ocupata si daca nu , sa se recomande atunci cand sant intrebati ? 2. In instanta ,in cazul cereri unei plati de daune morale, solicitantul trebuie sa plateasca un inpozit,, sau ce anume, si daca da cand si in ce procent . Multumesc frumos, sarbatori fericite.

Functionarii publici in totalitatea lor trebuie sa poarte ecuson si sa-si decline idntitatea in momentul in care intra in dialog cu cetatenii!
Cererea de daune morale s-ar purtea sa fie insotita de plata unei taxe de timbru!
In ce cauza va intereseaza, caci exprimarea dvs este vaga...