Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Inregistrarea noii structuri de conducere
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Inregistrarea noii structuri de conducere

La o ASOCIATIE (OUG 26/2000) la retragerea unui membru, inscrierea altui nou membru, alegeri noi in componenta CONSILIULUI DIRECTOR... se actualizeaza actul constitutiv si Statutul??? Trebuiesc depuse aceste acte actualizate la Judecatorie? Multumesc!
george-neagu, moderator
Multumesc mult.
Am observat deja ca de la o judecatorie la alta sunt practic abordari diferite si implicit decizii diferite.