Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general storno factura discount....
Discuție deschisă în Contabilitate în general

storno factura discount....

Buna ziua!
Am si eu o problema...Avem un client caruia ii facem doua facturi, dintre care una din ele este de discount la o parte din cea initiala. (adica, cu minus)
Aceste 2 facturi s-au gresit.
Acum trebuie sa fac facturi de storno.
Pe prima am rezolvat-o...am scazut suma.
La a 2-a e problema....Factura e de discount. Eu tb sa mai scad din discountul ala..Asa ca, suma va fi cu plus ,nu? Si ce pot scrie in factura cu plus? Storno nu merge.. :(
Poate ma puteti ajuta.
Va multumesc frumos!

stornati factura de discount integral, prin emiterea unei facturi cu +, si apoi emiteti o noua factura de discount, cu valoarea corecta
Multumesc frumos!
Va doresc Sarbatori Fericite si numai bucurii!