Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua,am găsit un loc de muncă dar contractul ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua,am găsit un loc de muncă dar contractul este pe perioada ...

Buna ziua,am găsit un loc de muncă dar contractul este pe perioada determinată pe 4 luni.Precizez că angajatorul nu mă primește înapoi și aș vrea să primesc stimulentul de inserție.Bebele face 2 ani in februarie.Ma afectează cu ceva că este pe
Buna ziua,
De ce nu doreste sa va primeasca?
Pentru ca este obligat de lege sa faca asta asta.

Va afecteaza pentru ca o sa primiti acel stimulent doar pe perioada cat lucrati.
Nu dorește să mă primească a spus că nu merg vânzările și că îi pare rău....
Daca e contractul pe 4 luni pot in acestea 4 luni sa îmi caut in alta parte pe nedetreminat și să primesc in continuare spor de inserție?Mai am o temere daca se închide mall-ul din cauza covid oare o să mai primesc banii?

Cornel Vasile, Consilier juridic
Da, puteti face asa ceva ...angajare pe 4 luni si apoi sa incheiati un c.i.m. pe durata nedeterminata.