avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 498 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua,am găsit un loc de muncă dar contractul ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua,am găsit un loc de muncă dar contractul este pe perioada ...

Buna ziua,am găsit un loc de muncă dar contractul este pe perioada determinată pe 4 luni.Precizez că angajatorul nu mă primește înapoi și aș vrea să primesc stimulentul de inserție.Bebele face 2 ani in februarie.Ma afectează cu ceva că este pe
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:57, 30 Octombrie 2020
Buna ziua,
De ce nu doreste sa va primeasca?
Pentru ca este obligat de lege sa faca asta asta.

Va afecteaza pentru ca o sa primiti acel stimulent doar pe perioada cat lucrati.
Nu dorește să mă primească a spus că nu merg vânzările și că îi pare rău....
Daca e contractul pe 4 luni pot in acestea 4 luni sa îmi caut in alta parte pe nedetreminat și să primesc in continuare spor de inserție?Mai am o temere daca se închide mall-ul din cauza covid oare o să mai primesc banii?

Ultima modificare: Vineri, 30 Octombrie 2020
Cornel Vasile, Consilier juridic
Da, puteti face asa ceva ...angajare pe 4 luni si apoi sa incheiati un c.i.m. pe durata nedeterminata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revenire din ccc la alt angajator si stimulentul de insertie Andreeatat Andreeatat Buna ziua,bebele împlinește pe15 februarie 2 ani,dar angajatorul nu vrea să mă primească înapoi.Am găsit alt loc de muncă dar este in mall daaca se ... (vezi toată discuția)
Contract pe perioada determinata dupa intoarcerea din cic Cristina0Fl Cristina0Fl Sunt in concediu pentru cresterea copilului si urmeaza sa ma intorc la munca in luna mai, cu 60 de zile inainte ca baietelul meu sa implineasca varsta de 2 ... (vezi toată discuția)
Concediere Berceanus Berceanus Buna ziua, am fost concediat in data de 15.12.2018, fara ca eu sa semnez demisia, motivul a fost predarea perimisului de conducere timp de 3 luni, iar ... (vezi toată discuția)