Forum AvocatNet Italia Carti de identitate, acte de stare ... Buna ziua.Am o problema cu certificatul de naștere.La ...
Discuție deschisă în Carti de identitate, acte de stare civila, pasapoarte, vize

Buna ziua.Am o problema cu certificatul de naștere.La numele ...

Buna ziua.Am o problema cu certificatul de naștere.La numele de familie am modificat o litera când eram mai mică văzând ca toti au la nume "e" si eu aveam "i .Am modificat din i e si acum am probleme la scoala.Ce pot face?
Ati modificat dvs. prin modificarea scrisului cu scris de mana? In situatia aceasta, incercati sa declarati deteriorat certificatul si obtineti un altul/duplicat de la starea civila.