Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua Urmeaza sa ma intorc la munca din CCC mai ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua Urmeaza sa ma intorc la munca din CCC mai repede decat ...

Buna ziua Urmeaza sa ma intorc la munca din CCC mai repede decat sa implineasca copilul 1 an si 10 luni Dar la un alt loc de munca Am inteles ca trebuie sa depun o cerere de reluare respectiv inca una de incetare a activitatii la locul de munca anterior si ca mai trebuie sa depun la AJPIS o cerere de suspendare a CCC Intrebarea mea este care este ordinea acestor cereri Unde merg mai intai? Si as mai dori sa stiu pt stimulentul de insertie am nevoie din nou de acele adeverinte de venit de la angajator care atesta cele 12 luni cotizate in ultimii dpi ani dinaintea nasterii copilului si de decizia care a venit postal de intrare in CCC?
1. Cerere de reluare respectiv de incetare a activitatii la locul de munca anterior.

2. Incheierea noului c.i.m.

3. Depunerea actelor la AJPIS pentru stimulent.