Forum Discuţii juridice Executare silită buna dimineata, am o poprire pe salariu pt datorii ...
Discuție deschisă în Executare silită

buna dimineata, am o poprire pe salariu pt datorii catre banca ...

buna dimineata,
am o poprire pe salariu pt datorii catre banca si alti doi terti; in aceasta perioada - stare de urgenta/alerta este suspendata aceasta poprire? in cazul in care voi primi o bonificatie in cont din partea angajatorului(prima sub forma de bani), aceasta suma se supune popririi in aceleasi conditii cu sumele provenite din salariu?
este suspendata aceasta poprire
?
nu.
aceasta suma se supune popririi in aceleasi conditii cu sumele provenite din salariu?

poate fi retinuta toata suma