avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1063 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită buna dimineata, am o poprire pe salariu pt datorii ...
Discuție deschisă în Executare silită

buna dimineata, am o poprire pe salariu pt datorii catre banca ...

buna dimineata,
am o poprire pe salariu pt datorii catre banca si alti doi terti; in aceasta perioada - stare de urgenta/alerta este suspendata aceasta poprire? in cazul in care voi primi o bonificatie in cont din partea angajatorului(prima sub forma de bani), aceasta suma se supune popririi in aceleasi conditii cu sumele provenite din salariu?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 11:57, 8 Noiembrie 2020
este suspendata aceasta poprire
?
nu.
aceasta suma se supune popririi in aceleasi conditii cu sumele provenite din salariu?

poate fi retinuta toata suma

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Popriri salariu soaresiluna soaresiluna Buna ziua. Stiti cumva daca pe perioada starii de alerta se pot face popriri pe salariu? Daca se poate sa imi dati si mie o lege care sustine acest lucu. ... (vezi toată discuția)
Poprire salariu pascanu pascanu daca am primit din partea executorului judecatoresc poprire pe salariu si eu am rate la banci datorate unor achizitii de bunuri, rate ce le paltesc cash pe ... (vezi toată discuția)
Poprire salar anamaria81 anamaria81 pentru unii salariati, am popriri pe salariu de la executori judecatoresti (pt. neplata imprumuturi). Pe perioada starii de urgenta se mai fac opriri de 1/3 pe ... (vezi toată discuția)