Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua am fost casatorita cu un barbat si in timpul ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua am fost casatorita cu un barbat si in timpul casatorie ...

Buna ziua am fost casatorita cu un barbat si in timpul casatorie am luat credit cu El de la banca si am luat un apartment dar dupa ce lam achizitionat nu am apucat sa ne mutam in el deoarece neam despartit ..eu am plecat El a ramas in apartment unde sta si acum adica can de 15 ani si El a ramas sa plateasca ratele si tot ..dar acum El sa gandit ca vrea partajul si ma sunat avocata lui si IAM semnat o Hartie precum nu am pretentii la apartment desi nu stiam ca El nu plateste ratele la El si eu in contract la banca eram ca girant ...si dupa vreo 2 luni mi sa pus proprire pe salar de la birou executor ca sa platesc rata ...intrebarea mea cum as putea face sa scap de proprire ca eu nu am nici o treaba si nu am avut cu apartamentul El sta in el de ani buni cu actuala sotie

Ar fi bine sa avetinsi dvs. avocat ca sa discute cu avocata lui si sa o lămuriti pe plan juridic.
Nu merge sa ma scoata CA girant pe mine si sa puna pe altcineva CA girant?
Trebuie sa accepte banca.
Cautati sa consultați avocat superspecializat pe.asa.ceva.
Este posibil.sa va coste 100 de euro consultanta juridica dar asa veti afla ce variante aveti.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat