Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Detin un loc de parcare la adp între locul meu de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Detin un loc de parcare la adp între locul meu de parcare si ...

Detin un loc de parcare la adp între locul meu de parcare si urmatorul loc de parcare este un spatiu(un gol) o persoană tot parchează o masina in acel spațiu care are 1.9 metri lățime, locul de parcare la adp se da pentru 2.3 metri lățime, deci clar nu se încadrează la loc de parcare nu pot parca din cauza lui, si nu pot deschide nici usa de la masina sa ma pot urca si cobora, ce este de facut in acest caz? I-am spus cu vorba bună ca acel spațiu nu este loc de parcare si el a zis ca nu il intereseaza el acolo parchează, ce este de facut in acest caz? Mersi.
Faceti o reclamatie catre cei care au trasat si inchiriat locurile de parcare.
Daca spatiul respectiv nu este marcat de adp ca loc de parcare puteti sesiza oficial politia rutiera care poate aplica amenda pentru parcare in loc nepermis si fara drept legal de folosire