avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 618 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua, Daca am un angajat din Ianuarie 2019, ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua, Daca am un angajat din Ianuarie 2019, angajat care ...

Buna ziua,

Daca am un angajat din Ianuarie 2019, angajat care a venit din somaj si are peste 50 ani, mai pot beneficia acum de subventii de la somaj?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:36, 13 Noiembrie 2020
Da...intrebati la AJOFM.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Documente somaj Maria Tim Maria Tim Bună ziua, Nu mai lucrez de o lună de zile si as dori sa știu de ce documente am nevoie pentru a putea beneficia de indemnizație de șomaj in cazul in ... (vezi toată discuția)
Angajare din somaj Arion Ramona Arion Ramona Buna ziua,as dori sa ma ajutati cu cateva raspunsuri: am fost angajata ca si consultant in management la o firma,prin subventia data de stat angajatorului la ... (vezi toată discuția)
Bună ziua. am 52 ani. dacă mă înregistrez acum la ajofm că ... adriana_max adriana_max Bună ziua. Am 52 ani. Dacă mă înregistrez acum la AJOFM că sunt in căutarea unui loc de munca (am fost in evidenta lor ca somera si am beneficiat de ... (vezi toată discuția)