Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Ce ar trebui să fac daca in fiecare zi am certuri cu ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Ce ar trebui să fac daca in fiecare zi am certuri cu părinți ...

Ce ar trebui să fac daca in fiecare zi am certuri cu părinți și mi se reproșează că au cheltuit bani cu mine , cand se strica ceva eu sunt de vina si tot timpul ma jignesc si intotdeauna au decis pentru mine si eu nu aveam drept la opinie. Vroiam sa ma mut la prietenul meu dar nu sa ii fac probleme din cauza părinților mei( mentionez ca nu am 18 ani?As putea sa ma mut la bunici fara ca părinți sa ma aduca cu forta sau sa faca altceva
Sesizați Direcția pentru Protecția Copilului din localitate sau sunați la Telefonul Copilului.
[ link extern ] /
Nu as vrea sa implic autoritățile
Dacă părinții vă iau cu forța vor fi implicate autoritățile.