Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Kredyt Inkaso ma hartuieste cu telefoane, scrisori si ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Kredyt Inkaso ma hartuieste cu telefoane, scrisori si somatii ...

Kredyt Inkaso ma hartuieste cu telefoane, scrisori si somatii pentru o creanta preluata de la Vodafone, total abuziva, din anul 2014.07, deci de peste 6 ani.
Cred ca a trecut si mama termenului de subscriere. Acum doresc sa ii dau eu in judecata pentru hartuire si daune morale asupra mea. Se poate?
Multumesc.
Ati auzit dvs ceva dar nu ati auzit bine nu este vorba despre un termen de subscriere ci de prescripție.In ceea ce priveste obținerea de daune morale pt faptul ca va streseaza slabe sanse .
Bună ziua .Am primit o simatie imobiliară de la Credyt Inkaso Incestments Ro SA. pentru un credit din 2007 la BCR Dosarul de executare este din 2017 ma întreb ce au facut pana acum? Si acum ma executa abuziv deoarece s-a Prescris Banca nu a avut curaj sa ma someze deoarece ca facut abuz schimbandu-mi dobânda de la sobanda fixa la variabila si astfel m-a băgat in faliment nemai putand sa plateac. BCR a încălcat legea si tot eu am de suferit.Cine sunt recuperați acestia au cumva legătură cu banca,? Nu inteleg de ce dupa atâția ani ma hartuesc.Dati-mi un sfat,- fac acțiune a in instanta si invoc termenul de prescripție si ce mai pot adăuga? Va Multumesc frumos!Toate cele bune!
ileanus, utilizator