Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua , In fata blocului in care locuiesc, exista ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua , In fata blocului in care locuiesc, exista un nr de ...

Buna ziua , In fata blocului in care locuiesc, exista un nr de cateva zeci de garaje, unele dintre ele desfasurand activitati comerciale avand incalzire cu soba cu lemne ...acum ca tot a inceput sezonul rece, oamenii au inceput sa faca focul...si iese un fum infernal in cartier si nu pot sta cu geamurile deschise (locuiesc la et 4) pentru ca mi se afuma toata casa de dimineata. Ce pot face in acest caz ? Este legal ceea ce fac ei ? (ma refer la soba) Cui as putea sa ii reclam pentru acest lucru? M-am saturat de ei..in fiecare iarna e aceeasi problema...
Buna ziua,
Puteti incepe cu o reclamatie la pompieri si continua cu Garda de mediu, ANAF, primarie, politie
Sesizări peste sesizări în scris cu confirmare primirea sau depuse cu nr înregistrare la Primărie,DSP,Pompieri etc.
Multumesc pentru raspuns. Initial ma gandisem la politia locala...dar o sa fac sesizari catre Primărie,DSP,Pompieri etc.