Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua ! Am lucrati in acelasi loc de munca, in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua ! Am lucrati in acelasi loc de munca, in grupa a 2 ...

Buna ziua ! Am lucrati in acelasi loc de munca, in grupa a 2 a , 16 ani si 3 luni si 18 zile ( 1 Aprilie 2001) ,apoi in continuare tot in acelasi loc de munca( dupa 1 Aprilie 2001) , 7 ani si 8 luni si 28 de zile in conditii deosebite. As vrea sa stiu, daca acesti ani se iau cumulat sau separat. Sau mai bine zis ce vechime am in total . Va multumesc !
Se cumuleaza in total perioada lucrata in grupa de munca.
Revin cu intrebarea...am peste 24 de ani in total , sau mai putin. Va multumesc !
@ ancutacostel

aveti un stagiu de 24 ani 16 zile la care se mai adauga :
- 4 ani (spor pentru perioadele anterioare datei de 1 aprilie 2001 în care o persoană a desfășurat activitate în grupa a II a de muncă )

- 2 ani si 4 luni (spor pentru perioadele ulterioare datei de 1 aprilie 2001 în care o persoană a desfășurat activitate în conditii deosebite)

total : 30 ani 2 luni 16 zile
Va multumesc !