avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 712 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua ! Am lucrati in acelasi loc de munca, in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua ! Am lucrati in acelasi loc de munca, in grupa a 2 ...

Buna ziua ! Am lucrati in acelasi loc de munca, in grupa a 2 a , 16 ani si 3 luni si 18 zile ( 1 Aprilie 2001) ,apoi in continuare tot in acelasi loc de munca( dupa 1 Aprilie 2001) , 7 ani si 8 luni si 28 de zile in conditii deosebite. As vrea sa stiu, daca acesti ani se iau cumulat sau separat. Sau mai bine zis ce vechime am in total . Va multumesc !
Cel mai recent răspuns: ancutacostel , utilizator 15:22, 27 Noiembrie 2020
Se cumuleaza in total perioada lucrata in grupa de munca.
Revin cu intrebarea...am peste 24 de ani in total , sau mai putin. Va multumesc !
@ ancutacostel

aveti un stagiu de 24 ani 16 zile la care se mai adauga :
- 4 ani (spor pentru perioadele anterioare datei de 1 aprilie 2001 în care o persoană a desfășurat activitate în grupa a II a de muncă )

- 2 ani si 4 luni (spor pentru perioadele ulterioare datei de 1 aprilie 2001 în care o persoană a desfășurat activitate în conditii deosebite)

total : 30 ani 2 luni 16 zile
Va multumesc !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conditii deosebite de munca Inainte de anul 2001 am lucrat 4 ani in conditii deosebite de munca.. Dupa anul 2001 am lucrat 2 ani si 8 luni in conditii similare deci in total 6 ani si 8 ... (vezi toată discuția)
Câte luni se acorda pe ani în 2021 dacă am lucrat în grupa ... magdim magdim Câte luni se acorda pe ani în 2021 dacă am lucrat în grupa 2 de munca timp de 10 ani? Mulțumesc anticipat pentru răspuns! (vezi toată discuția)
Stagiu minim de cotizare! bună seara, am lucrat efectiv 12 ani și 6 luni, din care 3ani ... Tatiana1313 Tatiana1313 Bună seara, Am lucrat efectiv 12 ani și 6 luni, din care 3ani și 4 luni în grupa 1 de munca, iar restul în condiții grele de muncă și condiții ... (vezi toată discuția)