avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 876 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna seara! Avem o problema in actul de proprietate, ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna seara! Avem o problema in actul de proprietate, cu o suprafata ...

Buna seara! Avem o problema in actul de proprietate, cu o suprafata de 0.1900 mp, mai putin faptic decat este inscris in act, si am deschis actiune in justitie! De 6 luni de zile, expertul (de topo) care a fost ales de judecatorie prin tragere la sorti, motiveaza ca nu are timp sa faca expertiza!
Cum trebuie sa procedam, pentru a nu mai trage de timp??? Multumesc!!!
Cel mai recent răspuns: NICULIN , utilizator 20:17, 30 Noiembrie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Solicitați instanței schimbarea expertului.
multumesc frumos!!!!!!!!!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tarif expert cadastrist judiciar mirela_adam mirela_adam Am descoperit,in urma unor masuratori,ca,din 3300 mp de teren,au disparut 2000 mp.Nu se stie cum.Am cerut de la primarie planul parcelar al zonei,mi s-a dat ... (vezi toată discuția)
Conventie 2 braia braia in20.01.2006 am incheiat o conventie intre vecini cu urmatoarele puncte;iesirirea din inviziune si angajarea unui topometrist.Acesta conventie nu a putut fi ... (vezi toată discuția)
Lamuriri cu privire la procedura de uzucapiune clau1858 clau1858 Buna ziua Am cumparat un imobil in 1981, iar in 2015 am deschis o actiune de granituire, impotriva unui vecin de al meu pentru o suprafata cu latimea de 35 ... (vezi toată discuția)