avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 607 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Condus sub influenta substantelor interzise Buna Ziua ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Condus sub influenta substantelor interzise Buna Ziua in urma ...

Condus sub influenta substantelor interzise
Buna Ziua in urma cu 3luni am fost oprit in trafic si testat cu aparatul etilotest rezultatul 0
Dupa acest test probabil i am parut suspect politistului si am fost condus la spital
Aici mi au luat probe din urina iar in cateva minute a venit un doctor si a spus ca da am consumat
Mi au luat probe de sange sa le trimita la iml iasi
Jur cu mana pe inima nu nu am consumat aceste substante mai exact thc( -15)
Intradevar in urma cu o saptamana am consumat la o petrecere dar nu am condus sau sa fac vreo infractiune am consumat si atat
Intrebarea mea este cat timp voi mai astepta ca probele nu le am platit deoarece am fost la postul de politie si mi au zis sa sunt la inml iasi sa imi dea ei un cont bancar,de atunci sun mereu dar nu imi raspunde nimeni...
Precizez ca in acest moment sunt cercetat si in alt dosar pentru lovire si alte violente dar asta sa intamplat dupa ce mi au luat permisul.chiar vreau sa stiu cat o sa mai astept dupa acele probe
Cu toate ca eu sunt sigur ca nu o sa iasa la sange pentru ca eu chiar nu am consumat.
Ultima modificare: Duminică, 29 Noiembrie 2020
Stefan Nechifor, utilizator
Cel mai recent răspuns: Stefan Nechifor , utilizator 11:51, 29 Noiembrie 2020
Solicitati organului de up sa platiti dvs contravaloarea probelor biologice.


Stefan Nechifor a scris:

Condus sub influenta substantelor interzise
Buna Ziua in urma cu 3luni am fost oprit in trafic si testat cu aparatul etilotest rezultatul 0
Dupa acest test probabil i am parut suspect politistului si am fost condus la spital
Aici mi au luat probe din urina iar in cateva minute a venit un doctor si a spus ca da am consumat
Mi au luat probe de sange sa le trimita la iml iasi
Jur cu mana pe inima nu nu am consumat aceste substante mai exact thc( -15)
Intradevar in urma cu o saptamana am consumat la o petrecere dar nu am condus sau sa fac vreo infractiune am consumat si atat
Intrebarea mea este cat timp voi mai astepta ca probele nu le am platit deoarece am fost la postul de politie si mi au zis sa sunt la inml iasi sa imi dea ei un cont bancar,de atunci sun mereu dar nu imi raspunde nimeni...
Precizez ca in acest moment sunt cercetat si in alt dosar pentru lovire si alte violente dar asta sa intamplat dupa ce mi au luat permisul.chiar vreau sa stiu cat o sa mai astept dupa acele probe
Cu toate ca eu sunt sigur ca nu o sa iasa la sange pentru ca eu chiar nu am consumat.

Da nu am nici un numar de dosar si nu e trimis la parchet,pot cere politistului care ma oprit?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Thc in sistem la volan Alex_al Alex_al Buna ziua, Acum o luna de zile am fost oprit in timp ce eram la volan si mi s-a facut testul pentru substante unde a iesit THC pozitiv. Am fost dus la inml ... (vezi toată discuția)
Permis recuperat , despagubiri Edwin12 Edwin12 \" Buna ziua , Acum doua saptamani mi a fost retinut permisul fara drept de circulatie , intamplarea a avut loc in Bucuresti , eu fiind din Constanta Eram ... (vezi toată discuția)
Permis de conducere Cda66 Cda66 Acum 1 an de zile am fost oprit în trafic de un echipaj de la politia rutiera, am fost testat cu etilotestul, rezultatul a fost 0.00. Polițistul mi-a făcut ... (vezi toată discuția)