Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Poate participa un pensionar la un concurs pe pe un ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Poate participa un pensionar la un concurs pe pe un post perioada ...

Poate participa un pensionar la un concurs pe un post perioada nedeterminata? I se poate încheia contract de munca pe perioada nedeterminata?
capitaneanu_mioara, utilizator
Daca in organizarea concursului nu este limitare, puteti participa.
Dar acest lucru se poate și la bugetari( intr-o scoala)? Poate fii angajat asa la infinit?

Iulian Manea a scris:

Daca in organizarea concursului nu este limitare, puteti participa.

Da, poate participa la un astfel de concurs....nu exista vreo restrictie legala in acest sens.