Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Solicitari noi in caz de nerespectare a deciziei
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Solicitari noi in caz de nerespectare a deciziei

As dori sa stiu daca in situatia in care:
Dupa divort (cu copii), decizia finala a venit fara a avea programul de vizitare de dupa 4 ani al minorului inclus
Pana in momentul de fata , fosta sotie, a respectat intr-o proportie foarte mica termenii si conditiile vizitelor
Fosta sotie a inaintat o cerere in care solicita adaugarea programului de vizitare de dupa 4 ani!
Procesul are ca si obiect "Completare/lămurire dispozitiv"
In acest caz... la infatisare pot sa am solicitari noi?
Calea aleasă de soție nu.pare a fi.ok la prima vedere, putea alege alte soluții,solicitarea unui drept de vizita sau modificarea programului stabilit printr-o acțiune noua. etc.Dvs nu aveti cum sa cereți altceva cat timp se.solicita o lamurire/completare a hotărârii pronunțată în urma cu 4 ani.Mergeti la un av cu actele e greu de ghicit ce a vrut să facă fosta trebuiesc studiate actele respective.