avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 507 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Solicitari noi in caz de nerespectare a deciziei
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Solicitari noi in caz de nerespectare a deciziei

As dori sa stiu daca in situatia in care:
Dupa divort (cu copii), decizia finala a venit fara a avea programul de vizitare de dupa 4 ani al minorului inclus
Pana in momentul de fata , fosta sotie, a respectat intr-o proportie foarte mica termenii si conditiile vizitelor
Fosta sotie a inaintat o cerere in care solicita adaugarea programului de vizitare de dupa 4 ani!
Procesul are ca si obiect "Completare/lămurire dispozitiv"
In acest caz... la infatisare pot sa am solicitari noi?
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 10:48, 3 Decembrie 2020
Calea aleasă de soție nu.pare a fi.ok la prima vedere, putea alege alte soluții,solicitarea unui drept de vizita sau modificarea programului stabilit printr-o acțiune noua. etc.Dvs nu aveti cum sa cereți altceva cat timp se.solicita o lamurire/completare a hotărârii pronunțată în urma cu 4 ani.Mergeti la un av cu actele e greu de ghicit ce a vrut să facă fosta trebuiesc studiate actele respective.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Respectare program de vizita minor ioanina_dima ioanina_dima Buna ziua! Fratele meu a divortat de sotie, iar in urma divortului copilul minor a ramas in grija mamei, iar fratelui meu i s-a stabilit program de vizita. ... (vezi toată discuția)
Somatie executare A-B-C A-B-C Buna ziua, Am primit o somatie cu titlu executoriu deschisa de fostul sot prin care mi se impun: - respectarea programului de vizitare a copilului ... (vezi toată discuția)
Program vizita minor buna_nana buna_nana Buna seara Pentru ca sunt o bunica care-si face griji pentru nepotel si are insomnii,s-a gindit sa va ceara un ajutor in lamurirea problemei care o are unul ... (vezi toată discuția)