avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 558 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Va rog sa-mi spuneti daca pot aplica pentru procedura ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Va rog sa-mi spuneti daca pot aplica pentru procedura acordare ...

Va rog sa-mi spuneti daca pot aplica pentru procedura acordare somaj tehnic potrivit OUG nr.30/2020 modificata prin OUG nr.32/2020; mentionez ca eu detin PFA, sunt singurul angajat si nu platesc somaj. Nu am reluat activitatea care s-a intrerupt in 11martie 2020 deoarece eu predau cursuri de sah pentru copii (cod CAEN 8559). Daca pot aplica ce suma pot cere? Pana acum acum am primit indemnizatia de 4072.

Va multumesc si va urez toate cele bune!

Alte discuții în legătură

Indemnizatie pfa pt luna iunie Benafflek Benafflek Va rog sa-mi spuneti daca pot cere indemnizatia COVID pt toata luna iunie in conditiile in care eu predau cursuri de sah in centre educationale (de stat si ... (vezi toată discuția)
Somaj tehnic in conditiile oug 30 din 2020 covid 19 gabosu gabosu Dezvolt intrebarea anterioară. Un salariat cu timp partial care este și pensionar poate beneficia de somaj tehnic decontat de stat în condițiile OUG 30 ... (vezi toată discuția)
Interpretare art. xv alin 1 din og nr.32/2020 Flower88 Flower88 Buna seara. Sunt salariat si obtin venituri de natura salariala, contractul de munca nefiind suspendat pe perioada starii de urgenta. de asemenea detin si pfa ... (vezi toată discuția)