Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Sunt angajat M.A.I, subofiter , in prezent folosesc ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Sunt angajat M.A.I, subofiter , in prezent folosesc locuinta ...

Sunt angajat M.A.I, subofiter , in prezent folosesc locuinta de serviciu in baza unui contract valabil incheiat, in acelasi bloc mai multe locuinte de serviciu au fost vandute chiriasilor in baza L562 din 2004. Sunt casatorit, am doi copii cu handicap, vreau sa cumpar locuinta de serviciu.
Ce prevedere legala ma poate ajuta, avand si o situatie familiala mai delicata, deoarece cand v-oi iesi la pensie trebuie sa eliberez locuinta. Am facut mai multe cereri pentru cumparare dar am primit raspuns ca nu este oportun vanzarea locuintei.
Este o chestiune destul de specifica problema dvs, adica este o lege speciala si ca atare expertiza prea multa nu exista. Opinia mea este sa faceti in scris o cerere documentata si bine fundamentata, si in continuare, sa vedeti daca raspunsul poate fi contestat si apoi, eventual sa solicitati in instanta rezolvarea. Mai multe ar mai fi de zis, dar ...
Cautati un avocat si incercati o consultare cu actele si cu situatia dvs in fata. Bafta!