Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... certificat deces
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

certificat deces

buna ziua, ma confrunt cu o situatie complicate. Fiul prietenei mele a decedat in Spania, fiind cetatean roman, autoritatile de acolo au emis certificate de deces dar au gresit o litera in prenumele tatalui baiatului si din acest motiv in Romania nu se poate emite certificatul de deces romanesc. S-a adresat autoritatii din Spania, dar fara rezultat. Cum se poate rezolva oare ? Multumesc.
Buna ziua, ma confrunt cu o problema identica cu a dvs. Ati gasit oare rezolvarea? Multumesc frumos