Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare cim inaintea cercetarii disciplinare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare cim inaintea cercetarii disciplinare

In data de 18.12.20 am chemat la cercetare disciplinara un angajat, dar in data de 15.12.20 vine si isi cere incetarea contractului, fiind in perioada de proba. Cum procedez cu cercetarea?
Va rog sa mi dati un sfat.
CROSETEL, utilizator
Daca angajatul se află în perioada de probă, încetarea contractului nu presupune cercetarea disciplinară, simpla notificare (chiar fără motivare) este suficientă.
Cercetarea disciplinara ramane fara obiect ....