avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1823 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua ! As vrea sa stiu daca sporul de sectie se ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua ! As vrea sa stiu daca sporul de sectie se calculeaza ...

Buna ziua ! As vrea sa stiu daca sporul de sectie se calculeaza raportat la salariul de baza majorat cu 75%?legea278/2020, va multumesc !
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 20:02, 16 Decembrie 2020
Sporul de sectie se raporteaza la salariul de baza.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie alimentara Lucian Feraru Lucian Feraru Buna ziua Lucrez la Spital Floreasca ca asistent camera de garada Am divortat iar sotia ma dat in judecata pt pensie alimentara mai mare Salariul meu de ... (vezi toată discuția)
Codul muncii Minitauru Minitauru Buna ziua. E legal sa se faca distinctia salariu de incadrare vs salariu de baza si sa se includa sporul de conducere in salariul de baza (astfel incat atunci ... (vezi toată discuția)
Nivel spor upu ContSters468513 ContSters468513 buna ziua, Am o nelamurire si va rog sa ma ajutati daca se poate. In UPU asistentul medical are spor de 75%, la fel infirmiera, ingrijitoarea, dar ... (vezi toată discuția)