Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua! În cazul divorțului, care sunt ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua! În cazul divorțului, care sunt situațiile în ...

Bună ziua!
În cazul divorțului, care sunt situațiile în care mama nu primește custodia deplina a copilului? Copilul are 1 an și 10 luni.
Mulțumesc!
Regula de baza este custodia comună.
O judecata ca sa schimbe asa ceva este cu grad ridicat de dificultate si omul simplu nu face fata sa schimbe regula nici daca are dreptate atat de puternica este regula.
Doar avocatii au aptitudinea profesionala de..a face diferența.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat