Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara! Am o intrebare. O procura pentru a scoate ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara! Am o intrebare. O procura pentru a scoate copilul ...

Buna seara!
Am o intrebare. O procura pentru a scoate copilul din tara,doar de unul dintre parinti pe ce perioada(cea mai scurta) se poate scoate. 1 luna, doua?
procura se poate da pentru orice perioadă doriți, nu este termen minim.
la perioada maximă pot fi niște discuții, dar la minimă, nu.
Nu e procura.
Este o declarație de călătorie.
Va puteti la acordul in cuprinsul declarației, pe ce perioada doriti dvs.
Puteți da acordul pentru orice perioadă, dar maxim 3 ani.
Va multumesc tuturor pentru raspunsuri. Sarbatori fericite!