Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Pentru o firma din SUA, trebuie sa mai platesc impozit ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Pentru o firma din SUA, trebuie sa mai platesc impozit si in Romania?

Buna! Daca fac o firma in SUA, trebuie sa mai platesc impozit si in Romania?
george-neagu, moderator
Buna seara,

Daca infiintati o firma rezidenta fiscal in SUA toate taxele le platiti acolo.Daca incasati dvs personal un venit de la societatea din SUA in calitate de persoana fizica cu rezidenta fiscala in Romania posibil sa datorati taxe in Romania,in anumite conditii de plafon venituri si sa trebuiasca sa depuneti declaratia unica in Romania.