Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Spalatorie self-wash
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Spalatorie self-wash

Bună ziua

Vreau să imi fac o spălatorie self-wash, si aș avea nevoie de niște informațio dacă mă poate ajuta vineva.

Aveți idee de ce autorizații / avize am nevoie?
Spre exemplu un vecin nu vrea să semneze pentru acord, pot face si fara acordul vecinilor?

Vă mulțumesc anticipat!

Buna seara,

Pentru funcționarea unei spalatorii auto aveți nevoie de 3 autorizații:

Autorizatia de constructie a spalatoriei
Autorizatia de functionare de la Primaria Locală
Autorizatie de mediu Spalatorie Auto de la Agenția de Mediu județeană
Vă mulțumesc anticipat, aveți idee daca treaba cu vevini este valabilă?

REV-TAX CONSULTING SRL a scris:

Buna seara,

Pentru funcționarea unei spalatorii auto aveți nevoie de 3 autorizații:

Autorizatia de constructie a spalatoriei
Autorizatia de functionare de la Primaria Locală
Autorizatie de mediu Spalatorie Auto de la Agenția de Mediu județeană

Cand cereti avizul de la mediu este posibil sa va ceara acordul vecinilor. Tr sa verificati formularistica de acolo.
Ptr firmele de apartament fara activitate la sediu , a disparut obligativitatea cu acordul vecinilor.
Ințeleg eu stau la casă, si am vecini in stânga si dreapta mea. Aveți idee de unde pot face rost de formularu accela? Ca tot am cautat pe google dar nu am găsit nimic clar. Vă mulțumesc

REV-TAX CONSULTING SRL a scris:

Cand cereti avizul de la mediu este posibil sa va ceara acordul vecinilor. Tr sa verificati formularistica de acolo.
Ptr firmele de apartament fara activitate la sediu , a disparut obligativitatea cu acordul vecinilor.

Buna ziua,

Detalii gasiti aici:

[ link extern ]

si aici:
[ link extern ]

Eu doar pe contablitate va pot ajuta.