Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua. Un copil cu handicap grav pentru care tatal ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua. Un copil cu handicap grav pentru care tatal beneficiaza ...

Buna ziua. Un copil cu handicap grav pentru care tatal beneficiaza de concediul si indemnizatia lunara pentru cresterea copiilor (oug 111/2010), in baza cerificatului de handicap al acestuia, poate fi angajata mama ca asistent personal in baza Legii nr..448/2006. Este vorba de acelasi copil. Multumesc!
Da, mama poate fi angajata mama ca asistent personal in baza Legii nr..448/2006