avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 785 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dezmembrare adresa postala In momentul in care ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dezmembrare adresa postala In momentul in care dezmembrezi un ...

Dezmembrare adresa postala

In momentul in care dezmembrezi un teren in doua ce inainte figura in intregime la adresa x, acum ca vor fi 2 carti funciare pot ramane la aceeasi adresa sau trebuie alocata o noua adresa in parte pentru fiecare?
Cel mai recent răspuns: Mz11 , utilizator 01:07, 23 Decembrie 2020
Vor rămâne la aceeași adresă, dar probabil vor primi numere de genul 15A și 15B.

multumesc!
raluk0207 a scris:

Vor rămâne la aceeași adresă, dar probabil vor primi numere de genul 15A și 15B.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: sunt ... ileana1962 ileana1962 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: Sunt proprietarul unui imobil situat in Craiova ,conform nomenclaturii stradale este situat pe strada ... (vezi toată discuția)
Dezmembrare teren GAGIU1982 GAGIU1982 Buna ziua, am un teren de 1000 mp (20 x 50) si l-am dezmembrat in doua parti (unul de 10 x 50 si unul de 10 x 50). Cine mi-a facut cadastru mi-a dat cele doua ... (vezi toată discuția)
Transformare legala apartament mai mare in unul mai mic si o garsoniera Mircea P Mircea P Buna ziua. Pot spune ca am descoperit relativ recent acest forum si am stat cateva nopti cu sufletul la gura sa urmaresc subiectele prezentate. Din pacate ... (vezi toată discuția)