Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua. daca am o fetita de 11 ani dar fostul sot ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua. daca am o fetita de 11 ani dar fostul sot mai are ...

Buna ziua. daca am o fetita de 11 ani dar fostul sot mai are un copil cu actuala concubina/sotie dar nu este divortat..., acest al doilea copil este considerat in intretinere si se recalculeaza pensia fetitei mele? Cat ar fi legal sa primeasca fetita mea:1/4 sau 1/6???
maxim 1/6.
cand e vb de copii, nu conteaza cu cine sunt facuti si daca provin din casatorie sau din afara ei.