avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 299 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... În ce privește decontarea sumei de 41.5 % din ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

În ce privește decontarea sumei de 41.5 % din salariu pentru ...

În ce privește decontarea sumei de 41.5 % din salariu pentru angajații care au beneficiat de șomaj tehnic, obligația angajatorului de a nu înceta contractele de muncă prin 55b și alte articole, se referă doar la acei angajați care au beneficiat de 41,5, sau la toți angajații/inclusiv la cei care nu au beneficiat de 41,5%? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:19, 28 Decembrie 2020
In opinia mea, doar la acei angajați care au beneficiat de 41,5%.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incetare cim-somaj tehnic Hannahjoy Hannahjoy Obligatia angajatorului de a restitui indemnizatia de somaj tehnic in cazul incetarii raporturilor de munca cu articolul 55b, pentru cei reveniti din somaj ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. am avut in somaj tehnic tot personalul din departamentul ... twinklestar357 twinklestar357 Buna ziua. Am avut in somaj tehnic tot personalul din departamentul administrativ in perioada 16.03 - 12.06. Am intrebat la AJOFM daca pot sa depun si ... (vezi toată discuția)
Decontare 41.5% oug 92/2020 nicoleta.mantu1 nicoleta.mantu1 Pentru o societate Horeca-restaurante care a beneficiat de somaj tehnic pentru intreruperea activitatii si care incepand cu 1 iunie 2020 cand s-au deschis ... (vezi toată discuția)