Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am comandat un tractor 25cp 4x4 nou Conform ofertei ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am comandat un tractor 25cp 4x4 nou Conform ofertei prezentate ...

Am comandat un tractor 25cp 4x4 nou Conform ofertei prezentate de comerciant,
Nu mai ca, 22.12.2020 cand au ajuns acasa utilajele am constat cq utilajul este ruginit firele de curent sunt reizolate, prezinta urme de vopsea data cu mana urme de sudura zgarieturi nu am primit certificat de conformitate, nu am primit certificat de carantie nu am primit contract vanzare cumparare. Am fost la anpc.am depus sesizare si plangere penala pt inselaciune la politie am primit doar factura, in oferta scrie ca utilajul este nou cu 0 zero ore de functionare, conform art 244 din codul penal.
Ați făcut foarte bine.