Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua, dacă am contract de munca la 2 ore ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua, dacă am contract de munca la 2 ore beneficiez de ...

Bună ziua, dacă am contract de munca la 2 ore beneficiez de asigurare medicala? Mulțumesc!
Sigur ca da.
Persoanele incadrate in baza unui c.i.m. sunt asigurate in sistemul de sanatate, indiferent de durata timpului de munca.
Mulțumesc mult pentru răspunsuri!