avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua, dacă am contract de munca la 2 ore ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua, dacă am contract de munca la 2 ore beneficiez de ...

Bună ziua, dacă am contract de munca la 2 ore beneficiez de asigurare medicala? Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: AnaLotcu98 , utilizator 12:17, 3 Ianuarie 2021
Sigur ca da.
Persoanele incadrate in baza unui c.i.m. sunt asigurate in sistemul de sanatate, indiferent de durata timpului de munca.
Mulțumesc mult pentru răspunsuri!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Program lucru norma partiala dona77 dona77 In prezent se pot incheia contracte individuale de munca cu norma partiala chiar si pentru un numar de cateva ore pe luna (nu pe zi)? in ce baza ... (vezi toată discuția)
Carte de munca pe 2 ore AniOevet AniOevet Buna ziua, angajatorul nu poate face carte de munca decat pe doua ora. Eu vreau sa stiu daca beneficiez de asigurare medicala in cazul in care contractul ... (vezi toată discuția)
Asigurare de sanatate pentru contractul de munca part-time danapopescu429 danapopescu429 Buna ziua Persoanele care au contract de munca cu jumatate de norma (de tip part-time) beneficiaza de asigurare de sanatate la fel ca si o persoana angajata ... (vezi toată discuția)