Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Hotarare definitiva din 2017 pentru incredintarea ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Hotarare definitiva din 2017 pentru incredintarea minorului ( ...

Hotarare definitiva din 2017 pentru incredintarea minorului ( minorul incredintat tatalui ), mama a achitat "0"lei. ( Actualmente mama are dosarul de trimitere in judecata la Parchet ).
.Intrebari : 1. Cine stabileste cuantumul sumei datorate minorului ?
2. Cine face calculul aferent sumei datorate ,orice contabil ?
3. Suma aferenta se actualizeaza cu rata inflatiei ?
Multumesc anticipat !
ce scrie in hotararea de plata a pensiei ?
Instanta a dispus obligativitatea platii unei pensii de intretinere in cuantum de 25% din venitul net realizat de la data ramanerii definitive a hotararii ,pana la majoratul minorului ,respectiv 2030.
mama a fost angajata in timpul asta , a avut un net ?
A fost angajata pe o perioada foarte scurta, momentan este casnica .As dori va rog un raspuns mai direct de principiu.
Nu aveti cum sa solicitati raspunsuri daca nu dati niste date.
De calculat, poate calcula oricine, si dvs daca stiti ce leafa a avut.
Acum, daca nu are, din ce sa se calculeze cei 25%?
Daca e casnica si nu se dovedeste reaua credinta, ma indoiesc ca va fi trimisa in judecata.