avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1076 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua Terasa sub care sunt spatii comerciale dar ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua Terasa sub care sunt spatii comerciale dar face parte ...

Buna ziua Terasa sub care sunt spatii comerciale dar face parte din bloc este considerata parte comuna ? La hidroizolatia terasei trebuie sa contribuie si locatarii din bloc?Rog sa-mi spuneti si actul normativ.Multumesc anticipat. IONESCU CONSTANTIN
Cel mai recent răspuns: Bibi62 , utilizator 18:42, 13 Ianuarie 2021
Daca terasa face parte din bloc trebuie vazut ce scrie in cartea tehnica. Daca si spatiile de la parterde sub terasa) fac parte din condominiu, atunci proprietarii acelor spatii participa la cheltuielile comune.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asociatii de proprietari. locuiesc intr-una din cele trei scari ale unui bloc p+8. avem ... ScaraB ScaraB Locuiesc intr-una din cele trei scari ale unui bloc P+8. Avem asociatie de proprietari. De cativa ani o firma cu sediul in scara noastra a inchiriat pe terasa ... (vezi toată discuția)
Buna seara! am 2 întrebări referitoare la spațiile comune ... Maria2934 Maria2934 Buna seara! Am 2 întrebări referitoare la spațiile comune ale unui bloc. 1. La ultimele etaje construcția este efectuată in regim retras iar ... (vezi toată discuția)
Ionescu mariela,care este regimul juridic al teraselor a 4 apartamente ... Ionescu Mariela Ionescu Mariela Ionescu Mariela,care este regimul juridic al teraselor a 4 apartamente situate la parterul unui bloc,care reprezintă de fapt acoperișul ... (vezi toată discuția)