Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua Terasa sub care sunt spatii comerciale dar ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua Terasa sub care sunt spatii comerciale dar face parte ...

Buna ziua Terasa sub care sunt spatii comerciale dar face parte din bloc este considerata parte comuna ? La hidroizolatia terasei trebuie sa contribuie si locatarii din bloc?Rog sa-mi spuneti si actul normativ.Multumesc anticipat. IONESCU CONSTANTIN
Daca terasa face parte din bloc trebuie vazut ce scrie in cartea tehnica. Daca si spatiile de la parterde sub terasa) fac parte din condominiu, atunci proprietarii acelor spatii participa la cheltuielile comune.