Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna sera, cum sa procedez in situatia in care ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna sera, cum sa procedez in situatia in care chiriasii refuza ...

Buna sera, cum sa procedez in situatia in care chiriasii refuza eliberarea apartamentului dupa comunicarea rezilierii contractului de inchiriere inainte de termen, cu preaviz de 30 de zile, cf uneia din prevederi contractuale. Exista o procedura rapida de executare prin instanta judecatoreasca,sau ma astept la o rezolvare printr-un proces, cu eventual recurs, etc?
Apelând la un avocat o sa fiti sfatuit ce variante sa alegeți,procedură specială
de evacuare se judeca relativ repede comparativ cu procesele,' normale".Este totusi un proces sa nu credeti ca durează cateva zile sau o săptămâna,două.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat