avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 898 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua, revin si eu cu o intrebare deoarece am o ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua, revin si eu cu o intrebare deoarece am o nelamurire ...

Buna ziua, revin si eu cu o intrebare deoarece am o nelamurire si v-as multumi daca ati putea raspunde. In data de 15.09.2020 in urma sedintei de la sectia penala camera preliminara/fond s-a stabilit:
Ora estimata: 08:30
Complet: CF3
Tip solutie: Soluţionare
Solutia pe scurt: În baza art --- confirmă soluţia de renunţare la urmărire penală dispusă în raport de intimatul ---. Definitivă. Pronunţată în cameră de consiliu, azi, 15.09.2020.
Document: Încheiere finală (dezinvestire) 15.09.2020

Pe data de 24.12.2020, eu fiind plecat din localitate pana azi, am primit o instiintare pentru inmanarea actelor de procedura in care mi se spunea ca in cazul in care nu ma prezint la Tribunalul Bucuresti actele de procedura se vor considera comunicate.
Pe portal dosarul apare asa in momentul de fata:
Data ultimei modificari: 21.12.2020
Sectie: Secţia I Penală - Camera Preliminara / Fond
Materie: Penal
Obiect: confirmare renunţare urmărire penală
Stadiu procesual: Fond

Domnul avocat cu care am vorbit dupa sedinta din 15.09.2020 mi-a spus ca nu o sa mai fiu chemat la tribunal si ca o sa mai primesc doar actele dosarului. Este posibil ca actele de procedura care sunt mentionate in instiintare sa fie dosarul sau o noua chemare la tribunal?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: bMarian10 , utilizator 14:50, 10 Ianuarie 2021
E încheierea din 15.
Va multumesc frumos pentru raspuns. Un an nou cat mai bun si sanatate!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nu inteleg nimic Eu0904 Eu0904 Ora estimata: 08:30 Complet: Pamânări/incidente 4 Tip solutie: Încheiere Solutia pe scurt: Dosar nr...../212/2018 ÎNCHEIERE 12.10.2018 În baza art.318 ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. de curand am fost la tribunal, sectie: secţia i penală ... bMarian10 bMarian10 Buna ziua. De curand am fost la tribunal, Sectie: Secţia I Penală - Camera Preliminara / Fond, pentru confirmare renunţare urmărire penală (art. 318 ... (vezi toată discuția)
Neprezentare în instanță Jessica90 Jessica90 Bună ziua. Dacă am primit în august înștiințare să merg la judecătorie să-mi ridic dosarul, dar nu m-am prezentat din motiv că nu am fost în țară, ... (vezi toată discuția)