avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1886 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara.Va deranjez cu o intrebare : muncesc in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara.Va deranjez cu o intrebare : muncesc in sanatate ,sunt ...

Buna seara.Va deranjez cu o intrebare : muncesc in sanatate ,sunt parinte monoparental si vreau sa va intreb daca pot beneficia de majorarea de 75% in situatia limitarii sau suspendarii activitatilor didactice conform OUG 147/202o ( 278/ noiembrie 2020). Mentionez ca nu doresc zilele libere platite .Va multu,es.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:42, 12 Ianuarie 2021
Puteti beneficia de majorarea de 75% in situatia limitarii sau suspendarii activitatilor didactice conform OUG 147/202o
.Am depus cerere si mi a fost repinsa. Ce pot sa fac in aceasta situatie? Multumesc.
Sa promovati o actiune in instanta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

oug 147/2020- zile libere plătite, 75% Derek88 Derek88 Referitor la Oug 147/2020, promulgata azi de către Președinte. Caz concret, eu sunt militar și nu pot beneficia de zile libere plătite, iar soția ... (vezi toată discuția)
O.u.g nr 147/2020 legea nr 19/2020 buna ziua , sunt cadru medical ... carmendugan carmendugan O.U.G nr 147/2020 Legea nr 19/2020 Buna ziua , sunt cadru medical intr-o institutie cu \"foc continuu\" de activitate medicala , ma incadrez in ceea ce ... (vezi toată discuția)
Zile libere - oug 147/2020, incepand cu 9 noiembrie Oana.Musceleanu Oana.Musceleanu Incepand cu 9 Noiembrie, se mai pot acorda zile libere pentru parinti in baza OUG 147/2020? Intrebarea vine deoarece s-au inchis scolile prin Ordin 5972, iar ... (vezi toată discuția)