avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Daca am primit amenda pentru ca cmi este semnat cu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Daca am primit amenda pentru ca cmi este semnat cu aceasi data ...

Daca am primit amenda pentru ca cmi este semnat cu aceasi data la angajare si semnare ce se poate face amenda de 200000
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:37, 14 Ianuarie 2021
Nu cred ca ati primit amenda pentru o astfel de situatie ,ci pentru o alta fapta.

Împotriva procesului-verbal de constatare a contravenției și de aplicare a sancțiunii se poate face plângere în termen de 15 zile de la data înmânării sau comunicării acestuia.

Plângerea se depune la judecătoria în a cărei circumscripție a fost săvârșită contravenția.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contestare amenda primarie Gheorgheni Alina G Gheorgheni Alina G Am primit de la primarie un proces verbal de constatare prin care mi s-a dat o amenda. Cum si unde o contest? Fac plangere sau contestatie, unde la depun? (vezi toată discuția)
Bună,fiica mea are 17 ani si a primit amenda de la politia locala ... GetaLivia GetaLivia Bună,fiica mea are 17 ani si a primit amenda de la politia locala in valoare de 500lei pt.ca nu a avut masca de protectie si procesul verbal l-am primit prin ... (vezi toată discuția)
Plangere contraventionala laluca laluca Am primit o amenda de la jandarmerie.Am refuzat sa semnez pv si cu toate ca am avut obiectii cu privire la faptele consemnate in pv jandarmul nu a consemnat ... (vezi toată discuția)