Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Amanare dosar ORC
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Amanare dosar ORC

Bună ziua, de curând am primit o amanare la dosar pentru înmatricularea unei srl. Motivul este urmatorul

Soluție: Amanat
Observatii - raportat la nomenclatorul stradal al localitatii - - - - din care rezulta faptul ca nu exista strada - - - , se vor depune toate inscrisurile modificate in acest sens, in vederea inregistrarii sediului social, conform art 69 si art 73 din Ordinul 2594/C/2008.

Numele străzii s-a schimbat dar pe CF este tot numele vechi. Am primit un răspuns cum ca trebuie sa depun din nou toate actele unde apare sediul social și sa trec denumirea noua. Întrebarea mea este următoarea: trebuie sa depun din nou și cererea de înregistrare?
Alin343, utilizator
Nu este nevoie să depuneți cererea de înregistrare, ci doar modificările referitoare la denumirea străzii.