Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua , mă numesc Diana .in urmă cu o lună de ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua , mă numesc Diana .in urmă cu o lună de zile am ...

Buna ziua , mă numesc Diana .in urmă cu o lună de zile am venit din Romania in Germania ,precizez povestea pe scurt ,..pe timpul călătoriei precizez că deplasarea a fost făcută cu autocarul ,era seara ,am coborât la un exchange de am schimbat după de 1000000 lei echivalent cu 250 euro ,am luat bani i-am băgat în portofel și am continuat călătoria,fara sa verific nimic , Ajunsă aici în Germania la o săptămână am.iesit afară sa trimit fetiței mele in Romania bănuții care i-am schimbat , ajunsă la sucursala postei de aici au verificat banii și mi-au zis că sunt falși , imaginati-va câtă panica frica neștiind limba nemțească .. doar ff puțin engleză ,a venit politia am dat o declarație în engleză de unde și cum am banii , plângând ,după o lună asta fiind ieri am fost chemată la sediul poliției ,unde mi sa comunicat că nu este obligatoriu sa dau declarație , numai daca vreau , precizez că am avut o doamnă translatoare in limba română ,au zis că sunt acuzată de faptă penală ,am dat declarație despre cum și ce sa întâmplat ,iar la final nu au zis nimic ,va rog ajutați mă cu un sfat ceva ,ce pot face?
Susțineți-vă apărarea dacă așa s-a întâmplat, dar dacă alta a fost situația, vă sfătuiesc să recunoașteți și să colaborați cu poliția pentru o pedeapsă cât mai redusă.
Adrian ALBU, Avocat