Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Se pot pune 2 administratori?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Se pot pune 2 administratori?

Bună ziua, nu găsesc online sau nu știu cum mai exact sa caut răspunsul la următoare întrebare: Se da o firma care are 2 magazine în locații diferite, se pot pune 2 administratori diferiți pentru fiecare locație?
george-neagu, moderator
Vă referiți la administratori de firme? Da, puteți face aceasta.
Manuela Rășină, administrator
Buna seara, Va referiti la situatia in care societatea desfasoara activitate atat la sediul social, cat si la un punct de lucru sau la doua puncte de lucru. Pot fi doi administratori in societate, nu pentru fiecare “locatie”.
Avocat Isabela Hagiu, utilizator
Am înțeles, mulțumesc mult pentru promptitudine și ajutor, o zi buna!

Avocat Isabela Hagiu a scris:

Buna seara, Va referiti la situatia in care societatea desfasoara activitate atat la sediul social, cat si la un punct de lucru sau la doua puncte de lucru. Pot fi doi administratori in societate, nu pentru fiecare “locatie”.

Societatea poate avea mai mulți administratori, dar nu se poate stabili un administrator pentru fiecare punct de lucru.
Mulțumesc mult pentru ajutor, o zi buna!

Adrian ALBU a scris:

Societatea poate avea mai mulți administratori, dar nu se poate stabili un administrator pentru fiecare punct de lucru.