avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 961 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Se pot pune 2 administratori?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Se pot pune 2 administratori?

Bună ziua, nu găsesc online sau nu știu cum mai exact sa caut răspunsul la următoare întrebare: Se da o firma care are 2 magazine în locații diferite, se pot pune 2 administratori diferiți pentru fiecare locație?
Ultima modificare: Joi, 21 Ianuarie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: MadalinCiufu , utilizator 10:34, 21 Ianuarie 2021
Vă referiți la administratori de firme? Da, puteți face aceasta.
Ultima modificare: Joi, 21 Ianuarie 2021
Manuela Rășină, administrator
Buna seara, Va referiti la situatia in care societatea desfasoara activitate atat la sediul social, cat si la un punct de lucru sau la doua puncte de lucru. Pot fi doi administratori in societate, nu pentru fiecare “locatie”.
Ultima modificare: Miercuri, 20 Ianuarie 2021
Avocat Isabela Hagiu, utilizator
Am înțeles, mulțumesc mult pentru promptitudine și ajutor, o zi buna!

Avocat Isabela Hagiu a scris:

Buna seara, Va referiti la situatia in care societatea desfasoara activitate atat la sediul social, cat si la un punct de lucru sau la doua puncte de lucru. Pot fi doi administratori in societate, nu pentru fiecare “locatie”.

Societatea poate avea mai mulți administratori, dar nu se poate stabili un administrator pentru fiecare punct de lucru.
Mulțumesc mult pentru ajutor, o zi buna!

Adrian ALBU a scris:

Societatea poate avea mai mulți administratori, dar nu se poate stabili un administrator pentru fiecare punct de lucru.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Aceeasi locatie inchiriata la doua firme carmen silva carmen silva Am inchiriat un imobil unei firme ; am contracte facute si la finante si la notar. Baiatul patronului acestei firme, vrea sa-si deschida firma lui cu acelasi ... (vezi toată discuția)
Punct lucru nou infiintat. tiroid tiroid Buna seara, Firma de care am fost desemnat sa ma ocup si-a mutat de cateva zile biroul intr-o cladire de birouri. Pana acum, lucram de la sediul social ... (vezi toată discuția)
Declarare punct de lucru stef83400 stef83400 Buna seara Am infintat de curand o societate comerciala care are ca obiect un magazin online cu sediul social la mine in apartament.Intrebarea mea este daca ... (vezi toată discuția)