Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara! Dacă data maximala din antecontract ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara! Dacă data maximala din antecontract pentru finalizarea ...

Bună seara! Dacă data maximala din antecontract pentru finalizarea unui apartament într-un imobil nou este 31.01.2021, dar ar mai fi nevoie de vreo doua săptămâni în plus pentru finalizarea completa a imobilului, este necesara prelungirea antecontractului? Ce se întâmplă dacă nu se prelungește pentru aceste doua săptămâni? Mulțumesc!
Nu e un capat de tara 2 saptamani, macar sa fie gata in 2 saptamani.
Nu e nevoie de prelungire .