avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1667 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua! La angajare mi se cere stagiul de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua! La angajare mi se cere stagiul de cotizare, însă ...

Bună ziua! La angajare mi se cere stagiul de cotizare, însă eu am lucrat în străinătate, în Italia. Trebuie a cer de acolo aceasta adeverință? Nu știu dacă acolo exista acest tip de adeverință. Cum sa procedez?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:38, 24 Ianuarie 2021
Din Italia puteti aduce formularul E207 -Certificat privind cariera de asigurat

Il obtineti de la INPS (Institutul Național de Protecție Socială).
Ultima modificare: Duminică, 24 Ianuarie 2021
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajare in romania dupa o perioada lucrata in italia mmark mmark Buna ziua, Am fost angajat o perioada de 1 an circa in Italia dupa care acum urmeaza sa ma intorc in tara pentru a incepe un nou serviciu. Printre actele ... (vezi toată discuția)
Munca in italia popem popem Buna dimineata Am lucrat in Italia la un camin de batrani timp de cinci ani, pontata patru ore /zi pot ... (vezi toată discuția)
Perioada lucrata in italia oneone082 oneone082 Buna ziua..Am lucrat cativa ani in Italia cu documente in regula.Ce demersuri trebuiesc facute pentru a obtine documentele necesare la dosarul de ... (vezi toată discuția)