Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua! La angajare mi se cere stagiul de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua! La angajare mi se cere stagiul de cotizare, însă ...

Bună ziua! La angajare mi se cere stagiul de cotizare, însă eu am lucrat în străinătate, în Italia. Trebuie a cer de acolo aceasta adeverință? Nu știu dacă acolo exista acest tip de adeverință. Cum sa procedez?
Din Italia puteti aduce formularul E207 -Certificat privind cariera de asigurat

Il obtineti de la INPS (Institutul Național de Protecție Socială).
Cornel Vasile, Consilier juridic