avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 281 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna! Am doua camere de filmat instalate la bloc, la ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna! Am doua camere de filmat instalate la bloc, la parter. ...

Buna!
Am doua camere de filmat instalate la bloc, la parter. Ambele bat pe aleea dintre blocuri. Le am montate deja de cativa ani deoarece mai multi "copii" isi facusera obicei sa ajunce cu pietre, oua si diverse obiecte in geamuri, asa, pt distractie. E vreo problema ca filmeaza pe spatiul public?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 10:35, 25 Ianuarie 2021
Este o problema, ati putea fi amendat. Cititi despre reguli pe site-ul ANSPDCP.
[ link extern ] /
www.avocatnet.ro/articol_518...
Aspectul ca atiinstalat pe exteriorul imobilului de locuit in comun 2 camere de filmat poate fi analizat sub aspectul temeiniciei si al legalitatii
Aveti acordul proprietailor si al asociatiei de proprietari sa utilizati parte din partea comuna de imobil?
Ati parcurs procedura legala de instalare sistem di filmare si stocare date cu caracter personal?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Camera supraveghere - legal fara acord? cristiana_h cristiana_h Redau o situatie din sectorul 3, intr-un cartier adiacent marilor bulevarde.... zona intre blocuri. Locatar la etajul 10, ultimul nivel deci... S-a trezit cu ... (vezi toată discuția)
Filmare vecini non stop ContSters277534 ContSters277534 Buna ziua, Am un vecin care e ilegal presedinte de asociatie. Inca dinainte de a fi presedinte de asociatie si-a montat camere video care bat inspre usa mea ... (vezi toată discuția)
Camera supraveghere iclaudiaisabela iclaudiaisabela Locuiesc intr-un bloc cu Demisol, P, ET 1 + Pod. La demisol exista o garsoniera al carui geam da fix in aleea de acces in bloc. Cand intram in bloc, mergem ... (vezi toată discuția)