Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna! Am doua camere de filmat instalate la bloc, la ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna! Am doua camere de filmat instalate la bloc, la parter. ...

Buna!
Am doua camere de filmat instalate la bloc, la parter. Ambele bat pe aleea dintre blocuri. Le am montate deja de cativa ani deoarece mai multi "copii" isi facusera obicei sa ajunce cu pietre, oua si diverse obiecte in geamuri, asa, pt distractie. E vreo problema ca filmeaza pe spatiul public?
Este o problema, ati putea fi amendat. Cititi despre reguli pe site-ul ANSPDCP.
[ link extern ] /
www.avocatnet.ro/articol_518...
Aspectul ca atiinstalat pe exteriorul imobilului de locuit in comun 2 camere de filmat poate fi analizat sub aspectul temeiniciei si al legalitatii
Aveti acordul proprietailor si al asociatiei de proprietari sa utilizati parte din partea comuna de imobil?
Ati parcurs procedura legala de instalare sistem di filmare si stocare date cu caracter personal?