Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Executare judecatoreasca proprietate comuna
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Executare judecatoreasca proprietate comuna

Buna seara,
Daca o proprietate este detinuta de 2 persoane in cote egale si una dintre persoane este executata judecatoresc, ce efecte sunt asupra celuilalt proprietar?
Multumesc!
DanaAndrei, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Este vorba de o casa in care cei doi frati sunt coproprietari in urma mostenirii acesteia de la parinti.
Cum se va putea recupera debitul de catre creditor?