Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... In cazul primirii deciziei de pensionare pt limita de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

In cazul primirii deciziei de pensionare pt limita de varsta ...

In cazul primirii deciziei de pensionare pt limita de varsta (cu reducerea varstei de pens 10 ani -persoana cu handicap-57 ani-37 ani lucrati )-persoana isi mai poate continua activitatea intr o institutie publica ? sau trebuie sa anunte angajatorul? in cat timp?
Contractul individual de munca existent inceteaza de drept la data comunicarii deciziei de pensie in cazul pensiei pentru limita de varsta cu reducerea varstei standard de pensionare.